Prawdopodobnie zdecydowana większość osób – na przestrzeni lat – zdążyła już dostrzec znaczne pogorszenie stanu skóry zimą. Co ciekawe, dotyczy to nie tylko skór wrażliwych czy alergicznych, ale również tych, które do tej pory nie sprawiały zbyt dużego problemu. Powodem są oczywiście niskie temperatury na zewnątrz czy przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, które na dłuższą metę mogą mieć dramatyczny wpływ na stan naszej skóry. Jakie są najczęstsze zimowe objawy, które pojawiają się na skórze? To niektóre z nich: 

  • zaczerwienienie, 
  • pieczenie, 
  • swędzenie, 
  • pękające naczynka. 

Zimowa pielęgnacja, czyli o tym, jak cieszyć się zdrową skórą 

Jak zatem należy dbać o skórę tak, aby pomimo trudnych i zmiennych warunków atmosferycznych zachwycała zdrowym wyglądem? Najważniejsza jest oczywiście odpowiednia pielęgnacja – dotyczy to nie tylko skóry twarzy, ale również na całym ciele. Zaleca się, aby oczyszczanie skóry było delikatne. Agresywne peelingi i drażniące żele, które w składzie posiadają, chociażby alkohol, nie są najlepszym wyborem. Składniki takie mogą dodatkowo wysuszać lub nasilać problemy skórne, które zdążyły się już pojawić. 

Niezwykle ważny jest również wybór odpowiedniego kremu ochronnego. Posiadacze cery wrażliwej lub problematycznej, a także ci, którzy na co dzień chcą cieszyć się idealnie gładką, nawilżoną i zregenerowaną skórą powinni zdecydować się na zakup dermokosmetyków. Marka Dexeryl posiada w swojej ofercie emolient, który zalecany jest do stosowania na atopowe zapalenie skóry, rybią łuskę, czy bardzo suchą skórę. Co więcej, produkt może być stosowany na skórę maluchów już od 1 miesiąca życia. Dzięki temu z powodzeniem korzystać mogą z niego zarówno dorośli, jak i najmłodsi członkowie rodziny. W związku z tym, że jest to kosmetyk dermatologiczny, pozbawiony jest zapachu, parabenów, sztucznych barwników. Szerzej mówiąc – wszystkich składników, które mogą mieć niekorzystne działanie na stan skóry. 

Zima to doskonały moment, aby zadbać o skórę nie tylko z zewnątrz, ale również od środka. Przemyślana pielęgnacja jest zawsze na topie. Co więcej, skóra odwdzięczy się za nią tym, co najlepsze.

What is your reaction?

0
Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly

You may also like