Wiele osób w walce o zdrowe i sprężyste włosy zapomina o tym, jak ważne jest regularne suplementowanie witamin. Dbanie o kosmyki powinno odbywać się nie tylko za zewnątrz, ale również od środka. Jakie witaminy na włosy sprawią, że będą wzmocnione, pełne blasku i witalności? 

Witaminy na zdrowe i piękne włosy 

Łamliwe i kruche pasma to problem z którym zmagają się kobiety na całym świecie. Często zapominamy o tym, żeby włosy odwdzięczyły się nam wszystkim tym, co najlepsze jednym z najważniejszych czynników jest zdrowy styl życia i zbilansowana dieta. O tym, co jeść, aby na każdym kroku zachwycać zdrowymi i pięknymi włosami, pisaliśmy tutaj. Kolejnym ważnym elementem jest stosowanie delikatnych, ale pielęgnacyjnych produktów. W ofercie marki Ducray znaleźć można zarówno produkty przeznaczone codziennej pielęgnacji, jak i zwalczania problemów, np. nadmierne wypadanie. 

Nie sposób nie wspomnieć również o tym, jak ważna jest suplementacja i wzbogacenie diety o… witaminy (źródłem są oczywiście produkty spożywcze, owoce i warzywa! Jednak w tym przypadku regularność i systematyczność to absolutna podstawa. Jakie witaminy na włosy okażą się najlepszym rozwiązaniem? Wszystko zależy od efektu, który chcesz osiągnąć. 

  • Witaminy z  grupy A sprawiają, że włosy stają się o wiele mocniejsze i gęstsze. 
  • Witaminy z grupy B przyczyniają się do szybszego wzrostu włosów. 
  • Witaminy z grupy C odpowiedzialne są za powstawanie kolagenu, czyli naturalnego budulca włosów. 
  • Witaminy z grupy D zapobiegają wpadaniu. 
  • witaminy z grupy E sprawiają, że pasma są lśniące. 
  • Witamina H zapobiega łysieniu.

What is your reaction?

0
Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly

You may also like